Fra min mors gemmer…
I weekenden var jeg hjemme hos min mor for at fejre hendes fødselsdag. Vi gik i hendes gemmer – og hev alle hendes duge frem. Der var mange duge – i alle mulige afskygninger. Der er mange flere, end hun nogensinde får brugt. Dugene blev sorteret – nogle til mine søstre og mig. Men nogle blev sorteret fra – og kan blive jeres.
Smukke gamle duge…
Smuk dug, som vækker minder frem…

Hverken mine søstre eller jeg får brugt disse duge – men der kunne jo sidde nogle derude, som gerne vil dække et smuk bord med dugene – eller bruge dem til et kreativt projekt.
Jeg skal blot lige have taget billeder af de enkelte duge, samt målt dem. Det kommer én af dagene…
P.S. 09.08.2011 kl. 18.50: Jeg har stadig planer om at tage billeder af dugene med mål – og pris. Gitte og Merete – I var hurtigst med kommentarer – og jeg reserver til jer.


















Må jeg hapse de 2 nederste på det første billede og den på det nederste billede?
Wow, sikke et fint tilbud med duge – men jeg kan se, man skal være hurtig.. Jeg er mest fan af den nederst dug (den sort, hvide, røde, blå), så hvis det er muligt at komme med et ønske selvom om der allerede er blever råbt førstevælger, så er jeg mest på den. Jeg bor pt. i Norge, men har egentlig base i Kbh og betale forsendelse. Og tak for god inspiration iøvrigt :)
ville elske den øverste på det første billede… ;0)
[…] « Fra min mors gemmer… […]